Korsika - diskuse, rady a postřehy

podělte se s námi o všem, co o této náderné zemi víte

Diskuse

Lokality

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "2414":
Petr
Zdravím a vyplatí se tam víc jet autem, nebo letecky? Na korzice jsem ještě nabyl ale byli jsme na jihu Albánie a když bylo jasno tak byla korzika vidět. Jinak doufám že už se brzo bude moc lítat na dovolenou. A ještě bych měl otázku nějaký dobrý tip na parkování u letiště v Praze? Zatím jsem narazil jenom na tohle tohle parkoviště a pak vím že je u terminálu ale to je tak na 1h jinak se nedoplatite.
Jirka
Nevím, odkud čerpá Láďa informace o trajektech, ale mě se moc nezdají. Předpokládám, že má na mysli společnost Moby (www.mobylines.com) - ta ale z Piombina jezdí pouze na Sardinii a na Elbu. Jinak ještě z Itálie jezdí trajekty Corsica Ferries (www.corsicaferries.com). Ceny závisí především na tom, jak dlouho dopředu rezervujete a jestli zvolíte nerefundovatelný lodní lístek - to se většinou nejvíc projeví u ceny za auto. Corsica Ferries mají více spojení a jezdí většinou denně i mimo hlavní sezónu. My jedeme v září a trajekt jsme rezervovali na doporučení CK už v červnu.

Jinak s tou italštinou je to dobrej nápad - je to, jako by člověk jel do Číny a od cestovky dostal radu: "Mluvte raději kantonskou, ne mandaínskou číntinou" smiley
Martin
Co se tyka koupani, je to defakto jak popisujes.

Uplne nejhezci koupani je mezi Calvi a Portem. Silnice vede

nad morem ale sem ta se objevi nejaky kemp. Totalni klidek,

krasna voda.. Jedina nevyhoda je, jestli preci jen chcete

nekam vecer zajit, neni kam. Je to samota. Mezi Portem,

Ajjaciem a Bonifaciem je to totalni Cedokarina. Cim bliz

Ajjaciu a Bonifaciu, tim horsi. Bonifacio je krasne

mestecko, kde stoji zato zastavit, ale na koupani to ideal

neni. Ajjacio se mne nelibilo.
Láďa
Korziku vřele doporučuju. Nelze tady vypsat všechny kouzelné partie tohoto hrdého ostrova, ale pár tipů dám: Především trajekt použijte z Piombina, nikoliv z Livorna, je to o moc lacinější - doporučuju splečnost Mobby Dick. Bastii klidně vynechte a vydejte se na jih. Nejhezčí pláže a východiskodo řady míst je Porto Vechio a jeho okolí, spousta kempů s bungalovy cenově přijatelné, Určitě si rezervujte hodně času na nejhezčí město ostrova Bonifacio, úžasné vykopávky s menhiry jsou od něj západně (Filotosa). Další města- určitě stojí za vidění Corte, Sartene, zatímco Ajjacio je zajímavé jen tím, že se tam narodil Napoleon. Přirodně je podle mě zajímavější střed ostrova než sever. Zejména věže Bavella a Callanches. O tom ale poučí dobrý průvodce. Ale jsou i kvalitní stránky, např.: http://www.sweb.cz/corsica/turistickezajimavosti.htm. Budete nadšeni, je to subtropické středomoří nejblíž od nás.... a téměř bez turistů. A je tam o něco laciněji než v kontinentální Francii. Ve vnitrozemí se občas můžete setkat s bandity, ale nejsou nebezpeční, jen nemají moc rádi Francouze. Rozhodně vysvětlujte, že jste Češi a mluvte italsky, francouzstina je sice oficiální jazyk, na venkově se ale neužívá - je to podobné, jako když u nás někdo zkoušel mluvit rusky.Šťastnou cestu. Láďa L.